Duha - turistická chata v srdci Vysočiny - Tři Studně

Ubytování v objektu Duha - turistická chata v srdci Vysočiny - Tři Studně, Tři Studně, Vysočina. Kapacita je 48 lůžek. Stravování formou .Sociální zařízení společné - toalety a sprchy. Cena ubytování od 200 Kč. Ubytování, levné ubytování, ubytování na horách, chaty, chaty, chalupa, chalupy, penzion, penziony, pension, pensiony, hotel, hotely, kemp, kempy, pronájem, nájem, lyžování, sjezdovky, cyklostezky, turistické stezky a trasy v okolí - Hotel Medlov - Nové Město na Moravě, Penzion Javořice - Telč, Hotel Pavla Vysočina - Vlachovice, Stará Pošta - Svratouch, Rekreační středisko Čtyři Dvory - Čtyři Dvory, Chata Dolní Mrzatec - Lhotka, Rodinný penzion Bystré - Bystré, Duha - turistická chata v srdci Vysočiny - Tři Studně - Tři Studně, Hotel Harmonie Švábov - Batelov, Penzion U svatého Jakuba - Dalečín,

Duha - turistická chata v srdci Vysočiny - Tři Studně

Duha je rekreační komplex nacházející se na okraji obce Tři Studně v srdci Vysočiny. Jedná se o větší turistickou chatu pro ubytování čtyřiceti osob a menší chatu pro ubytování osmi osob. Součástí komplexu je volejbalové hřiště, ohniště, menší budova na sportovní vybavení, parkoviště, houpačky, pískoviště a poměrně velká zatravněná plocha. Obec Tři studně se nachází v krásném prostředí zalesněné části Vysočiny. Tyto hluboké lesy nabízejí možnost relaxace, sportovního vyžití i sběru lesních plodů.

Chata / Chalupa » Vysočina » Tři StudněCena od: 200 Kč

Kontakt na objekt

Adresa:Tři Studně 42/ Obec:59204 Tři Studně
Telefon:+420 604 585 030 Email:Napište nám zde
Mobil:- Mapa:Zobrazit objekt na mapě
Internet:Domovská stránka objektu Duha - turistická chata v srdci Vysočiny - Tři Studně

Více o objektu Základní informace o objektu

Duha je rekreační komplex nacházející se na okraji obce Tři Studně v srdci Vysočiny. Jedná se o větší turistickou chatu pro ubytování čtyřiceti osob a menší chatu pro ubytování osmi osob. Součástí komplexu je volejbalové hřiště, ohniště, menší budova na sportovní vybavení, parkoviště, houpačky, pískoviště a poměrně velká zatravněná plocha. Obec Tři studně se nachází v krásném prostředí zalesněné části Vysočiny. Tyto hluboké lesy nabízejí možnost relaxace, sportovního vyžití i sběru lesních plodů.

V zimě je v blízkém okolí mnoho upravených lyžařských běžeckých tras i závodní dosněžované okruhy, největší uměle dosněžovaná sjezdovka na Vysočině i se sedačkovou lanovkou, mnoho rybníků pro bruslení a také mnoho hospůdek a restaurací nabízejících příjemné posezení i výborné stravování.

V létě můžete využít ke koupání mnoho rybníků, lesy k orientačnímu běhu, či procházkám v přírodě. Mnoho skalních útvarů splňuje podmínky pro krásné horolezecké výstupy.

V rekreačním středisku Duha se snažíme umožnit Vám pobyt v této krásné přírodě za co nejnižší ceny, při zachování slušného standardu.

Hlavní budova (40 lůžek) je po vnitřní rekonstrukci. Pokoje jsou nově obloženy dřevem a vybaveny nábytkem. V přízemí se nachází šest čtyřlůžkových pokojů a v prvním patře šest dvou, nebo třílůžkových pokojů. V omezeném počtu je možno doplnit přistýlkou. Sociální zařízení jsou mimo pokoje. V prvním patře jsou dvě toalety a v přízemí dvě umývárny se sprchami a umyvadly a také toalety. Kuchyně je v přízemí a je vybavena lednicemi, plynovým sporákem s troubou, mikrovlnnou troubou, varnou konvicí, kráječem chleba a základními sadami nádobí pro všechny pokoje. V přízemí je větší jídelna ve které je kromě jídelních stolů také stůl na stolní tenis. V prvním patře je menší televizní místnost a terasa. Vytápění je centrální, ústředním topením. Teplá voda pro koupelny a kuchyň je ohřívána elektrickými boilery.

Malá chata (8 lůžek + max. 4 přistýlky) Má dvě oddělené části se čtyřlůžkovou ložnicí a malým vstupním pokojíkem a společnou společenskou místnost (jídelnu) s vybaveným kuchyňským koutem. Toalety, umývárna a sprchový kout jsou také pro oba pokoje společné. Chata je po kompletní rekonstrukci z roku 2007.

Lyžárna, kolárna Součástí areálu je malý objekt, sloužící pro uskladnění sportovního náčiní – v zimě lyže, sáňky, v létě kola, kočárky…

Dále je na pozemku volejbalové hřiště, houpačky, pískoviště a velké ohniště (možnost grilování).

Na pozemku je možno parkovat a to i v zimním období.

Kapacita Maximální kapacita hlavní budovy je 40 lůžek + 2 přistýlky.

Kapacita malé chaty je 8 lůžek + max. 4 osoby na přistýlce.

Sociální zařízení V hlavní budově jsou sociální zařízení mimo pokoje. V prvním patře jsou dvě toalety s umyvadlem a v přízemí dvě umývárny se sprchami a umyvadly a dvoje samostatné toalety.

V malé chatě jsou sociální zařízení pro oba pokoje společná. (Toaleta, umývárna i sprchový kout.)

Kuchyň Kuchyně je v hlavní budově v přízemí a je vybavena lednicemi, plynovým sporákem s troubou, mikrovlnnou troubou, varnou konvicí, kráječem chleba a základními sadami nádobí pro všechny pokoje.

V malé chatě je kuchyně vybavena sporákem, mikrovlnou troubou, rychlovarnou konvicí, ledničkou a základní sadou nádobí.

Parkování Na pozemku je možno parkovat a to i v zimním období. Pro automobilisty je příjemnou záležitost, že v obci Tři Studně je také čerpací stanice pohonných hmot.

Více o stravování Stravování

Vlastní:

vybavenou kuchyni můžete využít pro celodenní přípravu vlastních jídel, které pak můžete pohodlně konzumovat v jídelně. V obci Tři Studně se nachází obchod s potravinami s omezenou prodejní dobou a benzinová pumpa s občerstvením. Nejbližší supermarket najdete v cca 5 km vzdáleném Novém Městě na Moravě.

V okolí:

nejbližší stravování je cca 100 metrů od Duhy v penzionu Zátiší. V tomto zařízení je možné dohodnout pravidelné stravování formou polopenze či plné penze. Další stravování vhodné pro větší kolektivy je možné domluvit v penzionu U pramene (cca 200 m).

Více o sportu a zábavě Sport a zábava

Přírodní zajímavosti z okolí:

Pasecká skála, Brožova skalka, Pohledecká (Vávrova) skalka, Devět skal, Žákova hora + prales…

Něco pro děti Strašidelný zámek Draxmoor v Dolní Rožínce

Westernové městečko ve Zvoli

Kulturní zajímavosti Obec Tři Studně Obec vznikla pozdní horskou kolonizací na novoměstském panství a také již při něm zůstala. Samotný název Tři Studně byl použit až v roce 1665. V roce 1749 dostala obec vlastní pečeť, ve znaku má 3 okovy. Tři Studně byly v obdobích 1850 - 1884 a 1964 - 1991 osadou obce Fryšava, nyní jsou samostatnou obcí. Krásná příroda v okolí přilákala v minulosti mnoho významných osobností. Přímo u Sykovce napsal básník Miloslav Bureš báseň Otvírání studánek. Tyto verše zhudebnil hudební skladatel B. Martinů, který zde také pobýval. Na Tři Studně jezdíval hudební skladatel Václav Kaprál s dcerou Vítězslavou, známou skladatelkou a dirigentkou. Rekreační domek, který si zde rodina Kaprálových postavila, je dnes domovem skladatelů nadace Českého hudebního fondu. Na Třech Studních se narodil lyžařský závodník Vít Fousek st., účastník olympiády a mistr republiky a jeho syn Vít, který pokračuje v otcových šlépějích. Podle údajů z poloviny 17. století byla v okolí obce naleziště železné rudy. V roce 1993 byla obnovena tradice otevírání studánek u pramenů Barborky a Vitulky (JV od obce).

Zelená hora ve Žďáře nad Sázavou – památka UNESCO Kostel je dílem architekta Santiniho. Podnět ke stavbě dal tehdejší opat místního cisterciáckého kláštera Václav Vejmluva. Stavět se začalo v roce 1719, kdy byl v hrobě blahoslaveného Jana Nepomuckého v katedrále sv. Víta nalezen jeho domněle neporušený jazyk a byla zahájena příprava na jeho kanonizaci. Kostel byl vysvěcen v roce 1722 a stal se první svatyní zasvěcenou sv. Janu Nepomuckému. Chrám je postaven na půdorysu ve tvaru pěticípé hvězdy podle legendy, která praví, že v místě utonutí sv. Jana Nepomuckého se objevila koruna z pěti hvězd. Symbol pěti je realizován v celé stavbě: 5 vchodů, 5 kaplí a 5 oltářů. Ve vrcholku kopule je umístěn velký jazyk, symbol sv. Jana Nepomuckého, obklopený kruhem plamenů. Celou stavbou se prolíná gotika a baroko. Oltáře po stranách kostela jsou zasvěceny 4 evangelistům, byly vyrobeny z lípového dřeva a mají mramorovou imitaci. V roce 1784 kostel podruhé vyhořel. Teprve v roce 1830 došlo k jeho obnovení. V roce 1994 byla tato památka zapsána na světový seznam kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Nyní, po pěti letech byla dokončena obnova ambitu okolo tohoto poutního kostela.

Při rekonstrukci bylo zjištěno, že ambit prakticky od roku 1769 nebyl nikdy dokončen. Konkrétně nebyly nikdy dokončeny právě fasády. Technicky nejobtížnějším krokem před začátkem stavebních a restaurátorských prací, bylo přesunout na 300 hrobů ze zdejšího hřbitova na nový pod zelenohorským kopcem.

Kino Nové Město na Moravě

Horácké muzeum Nové Město na Moravě Horácké muzeum v Novém Městě na Moravě sídlí v budově staré renesanční radnice ze 16. století, přestavěné po požáru v 18. a 19. století. Z původního objektu se zachovala renesanční vstupní síň s kamenným portálkem. Muzeum bylo založeno roku 1892 jako druhé nejstarší muzeum na západní Moravě. Jeho expozice se zaměřují na lidovou kulturu v severní části moravského Horácka, sklářství, železářství a dějiny města s preferencí lyžařské tématiky, které je věnována největší část. Exponáty dokumentují vývoj tohoto sportu od jeho počátků na konci 19. století do současnosti, kdy se Nové Město na Moravě proslavilo opakovaným pořádáním běžeckých Světových pohárů. Další část expozice se týká vývoje výroby lyží, zasazené do prostředí stolařské dílny z 1. republiky. V době od května do září se zpřístupňují sklepní prostory s mineralogickou expozicí a dvůr s nejatraktivnějším exponátem - “mlejnkem” z Víru. Jde o pohyblivý figurální soubor s pracovními a žertovnými výjevy, poháněný vodním kolem, který se spouští každou půlhodinu. Prohlídka muzea je vhodná pro návštěvníky všech věkových skupin. Dětem slouží na hraní stálá expozice školní třídy z 1. republiky, zvětšeniny lidových hraček a o prázdninách i loutkové divadlo (autorkou loutek je Michaela Kršková). V pokladně muzea si můžete zakoupit zajímavé upomínkové předměty a suvenýry z tradičního modrotisku, dřeva nebo uměleckého vizovického pečiva.

Sportoviště
  • tratě psích spřežení (možno shlédnout pravidelné závody psích spřežení)
  • sjezdovka Harusův kopec
  • tratě Světového poháru v běhu na lyžích a biatlonový areál u hotelu Ski u Nového města na Moravě
  • rychlobruslařská dráha ve Svratce
  • bazén ve Žďáru nad Sázavou
  • bazén v hotelu U Loubů
  • lezecká stěna v nedalekém penzionu…

Více o firemních akcích Firemní akce

Více o Silvestru Silvestr 2015 / 2016

Více o last minute Last minute

Fotografie objektu a okolí

Rezervace ubytování a dotazy - email přímo na objekt

Rezervace